APP
الرئيسية » Estonian » MÕTISKLUSI USUST

MÕTISKLUSI USUST

MÕTISKLUSI USUST

مترجم الكتاب: Kristi Ockba

عدد صفحات الكتاب: 52

سنة النشر: 2012

نبذة عن الكتاب: Püha Koraan pöördub inimese mõistuse ja sisetunde poole. See juhendab inimest arvestama universumi ja selles toimuvaga, et ta õpiks rohkem selle olemusest, loomise põhjusest, Looja omadustest ja enda kui Jumala loomingu kohustustest. See on ka meetod, mida Bediuzzaman kasutas Risale-i Nuris. Ta seletas universumi olemust kui märki Loojalt ja esitas selged argumendid, et kui seda ...

عدد الزيارات للكتاب: 720

مرات تحميل الكتاب: 238

MÕTISKLUSI USUST

Püha Koraan pöördub inimese mõistuse ja sisetunde poole. See juhendab inimest arvestama universumi ja selles toimuvaga, et ta õpiks rohkem selle olemusest, loomise põhjusest, Looja omadustest ja enda kui Jumala loomingu kohustustest. See on ka meetod, mida Bediuzzaman kasutas Risale-i Nuris. Ta seletas universumi olemust kui märki Loojalt ja esitas selged argumendid, et kui seda ka nõnda mõista, siis on kõik usu põhialused mõistuspäraselt tõestatavad.
Kasutades seda meetodit, saavutab inimene tõelise usu, mis peab vastu kõikidele ilmaliku teaduse, materialismi, naturalismi ja ateismi kavalatele rünnakutele. Kõik teaduslikud saavutused on vaid kosmose saladuste paljastamine. Kui me näeme kosmost laia, lõputult keerulise ja tähendusrikka ühtse raamatuna, mis kirjeldab ka oma ainukest autorit, selle asemel et põhjustada kahtlust ja hämmeldust, muudavad kõik need avastused usu üha tugevamaks, sügavamaks ja laiemaks.
Inimese kõige olulisem vajadus on vajadus uskuda, vajadus tõdeda ja kummardada Kõikvõimsat Jumalat kõigi Tema kauneimate nimede ja omadustega, ja Tema seadust järgida; sedasama seadust, mis ilmneb universumis ja on ilmutatud Tema prohvetitele, seletades Koraani sõnumit – Kõikvõimsa Jumala viimast ilmutatud Raamatut – tema viimase Prohveti, Muhammedi (saws) kaudu ja islami kaudu, mis on täiuslik ja lõplik religioon inimkonnale. Bediuzzaman Said Nursi demonstreeris Risale-i Nuris, et ei ole vasturääkivust ega dihhotoomiat teaduse ja religiooni vahel, vaid et inimkond võib saavutada tõelise arengu ja õnne vaid sellel viisil – Koraani viisil.

Püha Koraan pöördub inimese mõistuse ja sisetunde poole. See juhendab inimest arvestama universumi ja selles toimuvaga, et ta õpiks rohkem selle olemusest, loomise põhjusest, Looja omadustest ja enda kui Jumala loomingu kohustustest. See on ka meetod, mida Bediuzzaman kasutas Risale-i Nuris. Ta seletas universumi olemust kui märki Loojalt ja esitas selged argumendid, et kui seda ...

Review Overview

User Rating: Be the first one !
85

اترك تعليق

البريد الالكتروني لا ينشر. حقول مطلوبة *

*