APP
الرئيسية » Turkish » Mü’minlerin Annelerinin radiyallâhu anhum ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

Mü’minlerin Annelerinin radiyallâhu anhum ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

Mü’minlerin Annelerinin radiyallâhu anhum ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

عدد صفحات الكتاب: 45

الناشر: Umm Ulkura

سنة النشر: 2012

نبذة عن الكتاب: Hamd Allah’a mahsustur. Salat ve selam Rasûllerin sonuncusuna, ehline, ashabına ve kıyamet gününe kadar onu dost edinenlere olsun. Peygamber sallallâhu aleyhi ve sellem’in ehl-i beyti, Ehl-i Sünnet nazarında Allah Teala’nın onlar için meşru kıldığı muhabbet ve dostluk hakları uyarınca takdir ve hürmet bakımından yüksek bir dereceye nail olmuştur. Bu da Allah Rasûlünün sallallâhu aleyhi ve ...

عدد الزيارات للكتاب: 3411

مرات تحميل الكتاب: 802

Mü’minlerin Annelerinin radiyallâhu anhum ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

Hamd Allah’a mahsustur. Salat ve selam Rasûllerin sonuncusuna, ehline, ashabına ve kıyamet gününe kadar onu dost edinenlere olsun.
Peygamber sallallâhu aleyhi ve sellem’in ehl-i beyti, Ehl-i Sünnet nazarında Allah Teala’nın onlar için meşru kıldığı muhabbet ve dostluk hakları uyarınca takdir ve hürmet bakımından yüksek bir dereceye nail olmuştur. Bu da Allah Rasûlünün sallallâhu aleyhi ve sellem şu vasiyetini muhafaza etme yolu ile gerçekleşmiştir: “Ehl-i Beytim hakkında size Allah’ı hatırlatırım.”(1) Onlar bununla ehl-i beyt in bir kısmı hakkında ifrata düşen gulattan ve onlara eziyet edip buğzeden hilekarlardan beri olmuşlardır.
Genelde Müslümanlar özel olarak da Ehl-i Sünnet pak ehl-ibeyti severler. Genel olarak ehl-i beyte, özel olarak da müminlerin annelerine eziyet edip kötülükte bulunmayı da haram kabul ederler.
Ehl-i Beyt ve Sahabe Vakfı, pak ehl-i beyt ve seçkin ashabın mirasını neşretme etrafında hedeflerini gerçekleştirmek, müslümanların nefislerine onların sevgisini yerleştirmek ve bir kısım müslümanlarn nefislerinde yer etmiş olan hatalı bir takım anlayışları düzeltmek için bu araştırmayı ilk yayınları arasında sunmakla mutluluk duymaktadır.

Hamd Allah’a mahsustur. Salat ve selam Rasûllerin sonuncusuna, ehline, ashabına ve kıyamet gününe kadar onu dost edinenlere olsun. Peygamber sallallâhu aleyhi ve sellem’in ehl-i beyti, Ehl-i Sünnet nazarında Allah Teala’nın onlar için meşru kıldığı muhabbet ve dostluk hakları uyarınca takdir ve hürmet bakımından yüksek bir dereceye nail olmuştur. Bu da Allah Rasûlünün sallallâhu aleyhi ve ...

Review Overview

User Rating: Be the first one !
85

اترك تعليق

البريد الالكتروني لا ينشر. حقول مطلوبة *

*